O nás

Držíme se jednoduchého konceptu – V Ugandě vyhledáváme ty nejkvalitnější suroviny a v ČR dbáme na co nejčistší zpracování. Dáváme si záležet na skvělé chuti všeho, co vám nabízíme.
Záleží nám na lidech. Jen takto nám naše práce dává smysl. Svým nákupem podpoříte malé ugandské farmáře. V Česku nám pomáháte udržet naši malou chráněnou dílnu ve Střelicích u Brna, několik pracovních míst pro zdravotně znevýhodněné. A zisk z našeho podnikání pomáhá financovat neziskovou organizaci Bwindi Orphans, která pomáhá dětem v Ugandě (www.bwindiorphans.org). To nás nakonec do Ugandy přivedlo a proto jsme se taky do obchodování pustili.

Pracujeme přímo s farmáři

Všechny produkty, které u nás kupujete, jsme my nakoupili přímo od farmářů a dovezli do České republiky („direct trade“). Umíme to díky letitým zkušenostem Bwindi Orphans v Ugandě, naší dlouhodobé práce s farmáři a každoročním návštěvám. Osobní kontakt s farmáři, kterých produkci odebíráme, je pro nás klíčový. V posledních 5 letech pracujeme s těmi z nich, kteří jsou schopni a ochotni vytvářet s námi dlouhodobé partnerství. Pro nás to znamená moci se spolehnout na naše zdroje a pořád zlepšovat kvalitu. Pro farmáře to je o tom dostat vyšší a férové ceny za svoji práci. Můžou se na nás spolehnout, můžou s námi počítat a nemusejí být plně závislí na cenách světového trhu. Díky tomu je pro ně jednodušší platit rodinné výdaje, školní poplatky nebo platby v nemocnici, ale také plánovat a investovat na farmě.

Káva

O kávu jsme se zajímali odjakživa. Osud nás pak přivedl do Afriky a do Ugandy a bylo rozhodnuto. Postupem času jsme vyzkoušeli kávu ze všech oblastí Ugandy, kde se Arabica pěstuje a zkoušíme stále. V současné době je naše nejlepší káva z oblasti Mt. Elgon ve východní Ugandě. Roli hraje vysoká nadmořská výška, dostatek srážek a velmi úrodná půda vulkanického původu. To je základ, ale rozhodující je stále lidský faktor. Naši farmáři mají zájem se učit a zlepšovat a dlouhodobě spolupracovat. Přesto jsme u všeho jak to jen jde, pracujeme a dohlížíme. Osobně kontrolujeme kvalitu kávy v době sklizně i před jejím zasláním. Zabalenou a připravenou kávu zasíláme letecky do Prahy a za pár dní je na cestě do naší pražírny.

Naše pražírna je chráněnou dílnou

Ugandskou kávu prodáváme od roku 2013. V roce 2015 jsme otevřeli vlastní pražírnu kávy. Tady nastává fáze hledání nejlepšího profilu pražení nakoupených káv, mnoho ochutnávání a testování nejrůznějších metod přípravy kávy – to vše, abychom byli schopni nabídnout ten nejlepší šálek kávy pro každého. Neskladujeme, pražíme na objednávku v malých dávkách.
Kromě kávy balíme ve Střelicích u Brna i další skvělé produkty, které jsme během let v Ugandě objevili:
– 100% přírodní sušené ovoce – ananas, mango, papája, banány, jackfruit
– černý čaj
– vanilku
– kakaové boby a z nich ručně vyráběné čokolády – 75% tmavá, tmavá 70% s kávou, 51% mléčná

Jako chráněná dílna nabízíme zaměstnání zaměstnancům se zdravotními omezeními a jsme oprávněni poskytovat náhradní plnění.

Přijďte se k nám podívat!

Taky milujete Afriku? Věříte, že pomáhat má smysl a chcete vědět víc, nebo máte chuť se připojit k našemu snažení?

Přijďte se podívat do naší dílny a vše probereme u dobré kávy! (volejte dopředu)
Nebo se potkáme na některé z akcí v Brně i v celé ČR. Sledujte nás na Facebooku!

 Ochutnejte z našich dobrot!