O nás

V Ugandě vyhledáváme ty nejkvalitnější suroviny a v ČR dbáme na co nejčistší zpracování. Dáváme si záležet na skvělé chuti všeho, co vám nabízíme.
Záleží nám na lidech. Svým nákupem podpoříte malé ugandské farmáře a pomůžete udržet naši chráněnou dílnu ve Střelicích u Brna. A zisk z našeho podnikání pomáhá financovat neziskovou organizaci Bwindi Orphans, která pomáhá dětem v Ugandě (www.bwindiorphans.org). To nás nakonec do Ugandy přivedlo a proto jsme se taky do obchodování pustili.

Pracujeme přímo s farmáři


Všechny produkty, které u nás kupujete, jsme my nakoupili přímo od farmářů a dovezli do České republiky („direct trade“). Umíme to díky letitým zkušenostem Bwindi Orphans v Ugandě, naší dlouhodobé práce s farmáři a každoročním návštěvám. Osobní kontakt s farmáři, kterých produkci odebíráme, je pro nás klíčový. V posledních 5 letech pracujeme s těmi z nich, kteří jsou schopni a ochotni vytvářet s námi dlouhodobé partnerství. Pro nás to znamená moci se spolehnout na naše zdroje a pořád zlepšovat kvalitu. Pro farmáře to je o tom dostat vyšší a férové ceny za svoji práci. Můžou se na nás spolehnout, můžou s námi počítat a nemusejí být plně závislí na cenách světového trhu. Díky tomu je pro ně jednodušší platit rodinné výdaje, školní poplatky nebo platby v nemocnici, ale také plánovat a investovat na farmě.

Káva

O kávu jsme se zajímali odjakživa. Osud nás pak přivedl do Afriky a do Ugandy a bylo rozhodnuto. Postupem času jsme vyzkoušeli kávu ze všech oblastí Ugandy, kde se Arabica pěstuje a zkoušíme stále. V současné době je naše nejlepší káva z oblasti Mt. Elgon ve východní Ugandě. Roli hraje vysoká nadmořská výška, dostatek srážek a velmi úrodná půda vulkanického původu. To je základ, ale rozhodující je stále lidský faktor. Naši farmáři mají zájem se učit a zlepšovat a dlouhodobě spolupracovat. Přesto jsme u všeho jak to jen jde, pracujeme a dohlížíme. Osobně kontrolujeme kvalitu kávy v době sklizně i před jejím zasláním. Zabalenou a připravenou kávu zasíláme letecky do Prahy a za pár dní je na cestě do naší pražírny.

Naše pražírna je chráněnou dílnou

Ugandskou kávu prodáváme od roku 2013. V roce 2015 jsme otevřeli vlastní pražírnu kávy. Tady nastává fáze hledání nejlepšího profilu pražení nakoupených káv, mnoho ochutnávání a testování nejrůznějších metod přípravy kávy – to vše, abychom byli schopni nabídnout ten nejlepší šálek kávy pro každého. Neskladujeme, pražíme na objednávku v malých dávkách.
Kromě kávy balíme ve Střelicích u Brna i další skvělé produkty, které jsme během let v Ugandě objevili:
– 100% přírodní sušené ovoce – ananas, mango, papája, banány, jackfruit
– černý čaj
– vanilku
– kakaové boby a z nich ručně vyráběné čokolády – 75% tmavá, tmavá 70% s kávou, 51% mléčná

Jako chráněná dílna nabízíme zaměstnání zaměstnancům se zdravotními omezeními a jsme oprávněni poskytovat náhradní plnění.

Přijďte se k nám podívat!

Taky milujete Afriku? Věříte, že pomáhat má smysl a chcete vědět víc, nebo máte chuť se připojit k našemu snažení?

Přijďte se podívat do naší dílny a vše probereme u dobré kávy! (volejte dopředu)
Nebo se potkáme na některé z akcí v Brně i v celé ČR. Sledujte nás na Facebooku!

 [otw_shortcode_button href=”/index.php?p=4″ size=”medium” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”orange”]Ochutnejte z našich dobrot![/otw_shortcode_button]