Tropické sušené ovoce a ovocné mouky

Do 15. srpna platí super nabídka! Kupte si čtyři libovolné druhy sušeného ovoce a máte balíček ugandských buráků navíc!

Plně zralé ovoce nakrájené na plátky a sušené na horkém africké slunci. Ovoce není chemicky ošetřeno, nepřidává se žádný cukr ani konzervanty. Díky velmi pečlivému ručnímu zpracování má vysokou kvalitu, není přesušené, plátky zůstávají pružné a uchovávají si přirozeně sladkou chuť.

V naší nabídce najdete:
– ananas
– banány
– jackfruit
– mango
– papáju

Stejně jako u kávy i zde fungujeme na bázi direct trade. Sušené ovoce nakupujeme od malých farmářů ve střední Ugandě.
Proces zpracování je zdlouhavý a poměrně náročný. Pokud hodně prší, doba sušení se protáhne, což dokáže znehodnotit celou várku.
Sklizeň začíná, když je ovoce na vrcholu své zralosti. Plody se oloupou a nakrájí na tenké plátky, které se rozloží na velké sítě napnuté v dřevěných rámech a zakryjí masivními poklopy. Sušení suchým vzduchem zabere zpravidla 2 x 24 hodin. Ovoce si uchová 90% živin a vitamínů.

Vzhledem k tomu, že mluvíme o 100% přírodních produktech, vzhled plátků se může lišit barvou, strukturou i mírou vysušení.
Barva závisí na úrovni zralosti v době, kdy začíná proces sušení a taky na jeho délce. Ovoce se krájí ručně a vzhledem k tomu nejsou všechny plátky stejně silné, což ovlivní míru, do jaké ovoce vyschne. Míra vysušení závisí ale v prvé řadě na typu ovoce – zatímco papája je velmi suchá, ananas a banán zůstávají měkčí.

OVOCNÉ MOUKY

Ovocné mouky vyrábíme v České republice, ve Střelicích u Brna. Z dovezeného ovoce vytřídíme to nejsušší, rozdrtíme a pomeleme. Mouky jsou úžasné pro přípravu zdravých ovocných kaší nebo pro zdravé pečení.
TIP: do těsta na banánové muffiny z naší mouky není třeba přidávat ani trošku cukru. Jsou výborné!

Zobrazuji všech 10 výsledků