Kód: 139

Mix sušeného ovoce - Ananas, banán, jackfruit

1 hodnocení
85 Kč
Skladem

Chuť Ugandy hned ve třech odlišných podobách!

Ananas, banán, jackfruit.

100% přírodní produkt.

Kategorie: Sušené ovoce
Hmotnost: 90g

Nejoblíbenější ananas, který si uchovává měkkou konzistenci i po usušení, banán odrůdy apple banana – sladký a jiný než znáte z běžných prodejen, exotický, mírně lepkavý jackfruit s nezaměnitelnou chutí.

Plody se suší zralé na horkém africkém slunci, mají vysoký obsah cukru a k jejich uchování není potřeba žádných dalších sladidel nebo konzervantů. Ovoce není chemicky ošetřeno. Díky velmi pečlivému ručnímu zpracování má vysokou kvalitu, není přesušené, plátky zůstávají pružné a uchovávají si přirozeně sladkou chuť.

I zde fungujeme na bázi direct trade. Sušené ovoce nakupujeme od malých farmářů ve střední Ugandě.
Proces zpracování je zdlouhavý a poměrně náročný. Pokud hodně prší, doba sušení se protáhne, což dokáže znehodnotit celou várku.
Sklizeň začíná, když je ovoce na vrcholu své zralosti. Plody se oloupou a nakrájí na tenké plátky, které se rozloží na velké sítě napnuté v dřevěných rámech a zakryjí masivními poklopy. Sušení suchým vzduchem zabere zpravidla 2 x 24 hodin. Ovoce si uchová 90% živin a vitamínů.

Vzhledem k tomu, že mluvíme o 100% přírodních produktech, vzhled plátků se může lišit barvou, strukturou i mírou vysušení.
Barva závisí na úrovni zralosti v době, kdy začíná proces sušení a taky na jeho délce. Ovoce se krájí ručně a vzhledem k tomu nejsou všechny plátky stejně silné, což ovlivní míru, do jaké ovoce vyschne. Míra vysušení závisí ale v prvé řadě na typu ovoce – zatímco papája je velmi suchá, ananas a banán zůstávají měkčí.

 

Hmotnost: 90g (40g ananas, 30g banán, 20g jackfruit)

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení