V

Mix sušeného ovoce - Ananas, banán, jackfruit

1 hodnocení
110 Kč
Skladem

Chuť Ugandy hned ve třech odlišných podobách!

Ananas, banán, jackfruit.

100% přírodní produkt.

Kategorie: Sušené ovoce
Hmotnost: 90g

Nejoblíbenější ananas, který si uchovává měkkou konzistenci i po usušení, banán odrůdy apple banana – sladký a jiný než znáte z běžných prodejen a exotický jackfruit s nezaměnitelnou chutí.

Plody se suší zralé na horkém africkém slunci, mají vysoký obsah cukru a k jejich uchování není potřeba žádných dalších sladidel nebo konzervantů. Ovoce není chemicky ošetřeno. Díky velmi pečlivému ručnímu zpracování má vysokou kvalitu, není přesušené, plátky zůstávají pružné a uchovávají si přirozeně sladkou chuť.

I zde fungujeme na bázi direct trade. Sušené ovoce nakupujeme od malých farmářů ve střední Ugandě.
Proces zpracování je zdlouhavý a poměrně náročný. Pokud hodně prší, doba sušení se protáhne, což dokáže znehodnotit celou várku.
Sklizeň začíná, když je ovoce na vrcholu své zralosti. Plody se oloupou a nakrájí na tenké plátky, které se rozloží na velké sítě napnuté v dřevěných rámech a zakryjí masivními poklopy. Sušení suchým vzduchem zabere zpravidla 2 x 24 hodin. Ovoce si uchová 90% živin a vitamínů.

Vzhledem k tomu, že mluvíme o 100% přírodních produktech, vzhled plátků se může lišit barvou, strukturou i mírou vysušení.
Barva závisí na úrovni zralosti v době, kdy začíná proces sušení a taky na jeho délce. Ovoce se krájí ručně a vzhledem k tomu nejsou všechny plátky stejně silné, což ovlivní míru, do jaké ovoce vyschne. Míra vysušení závisí ale v prvé řadě na typu ovoce – zatímco papája je velmi suchá, ananas a banán zůstávají měkčí.

 

Hmotnost: 90g (40g ananas, 30g banán, 20g jackfruit)