O nás

Ugandskou kávu prodáváme od roku 2013, o dva roky později jsme otevřeli vlastní pražírnu kávy ve Střelicích u Brna. Každá sklizeň prochází procesem pečlivého hledání ideálního profilu pražení, abyste si mohli pochutnat na šálku lahodné kávy. Zohledňujeme přitom i nejrůznější metody přípravy a rádi vám doporučíme kávu, která je nejvhodnější pro přípravu, kterou preferujete vy.
Pražíme v malých dávkách na objednávku. 

V Ugandě jsme za poměrně dlouhou dobu našeho působení objevili další skvělé produkty, které kromě kávy nabízíme:
– 100% přírodní sušené ovoce (ananas, mango, papája, banány, jackfruit)
– kakaové boby a z nich ručně vyráběné čokolády
– černý čaj
– vanilku
Pro úplný přehled navštivte prosím náš eshop.

O kávu jsme se zajímali odjakživa. Osud nás přivedl do africké Ugandy, kde jsme postupem času vyzkoušeli Arabica ze všech koutů této země. Nakonec zvítězila oblast Mt. Elgon. Vysoká nadmořská výška, dostatek srážek a velmi úrodná půda vulkanického původu vytváří podmínky pro velmi specifickou a jedinečnou chuť zde produkované kávy. Nesmíme samozřejmě zapomínat ani na lidský faktor, který je stále rozhodující. Farmáři, od kterých nakupujeme, mají zájem se učit a stále se zlepšovat. Naše spolupráce s nimi je dlouhodobá. Osobně kontrolujeme kvalitu v průběhu sklizně i před zasláním k nám do Česka.

Fungujeme výhradně na bázi direct trade. Nakupujeme přímo od farmářů a sami dovážíme do České republiky. Umíme to díky letitým zkušenostem neziskové organizace Bwindi Orphans v Ugandě, díky níž jsme se v zemi rychle zorientovali. Osobní kontakt s farmáři je pro nás klíčový, vybudovali jsme si ho pravidelnými návštěvami a stále ho upevňujeme. Několikrát ročně se s nimi setkáváme. Díky tomu se na ně můžeme spolehnout. A stejně tak oni na nás. Vědí, že dostanou férové ceny za svoji práci, a tím pádem nejsou plně závislí na cenách světového trhu. Výsledkem je vylepšení rodinného rozpočtu a také možnost investovat do farmy.  Vzhledem k tomu, že jsme chráněnou dílnou, pomáháme nejen v Ugandě, ale i u nás.

Jako chráněná dílna nabízíme zaměstnání lidem se zdravotním omezením a jsme oprávněni poskytovat náhradní plnění.

Kontaktujte nás - contact us ! a sledujte nás na Facebooku!  

BwCoffee_DSC6033 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení