V

Ananas

7 hodnocení
85 Kč
Skladem

 

100% přírodní produkt, nedoslazováno, chemicky neošetřeno. Plně zralé ovoce sušené na horkém africkém slunci. Fungujeme na bázi direct trade, nakupujeme od malých farmářů ve střední Ugandě.

Kategorie: Sušené ovoce
Hmotnost: 70g

Ananas je nejsladším a nejšťavnatějším ovocem s velmi nízkou kyselostí, jaké můžete v Ugandě i na našem e-shopu koupit. Není divu, že je tak oblíbený! Přírodní sušení uchovává jeho měkkou konzistenci, vysoký podíl vlastní šťávy a výbornou osvěžující chuť. Díky velmi pečlivému ručnímu zpracování nejsou plátky přesušené a zůstávají pružné. Na jeden kilogram sušeného ananasu potřebujete zhruba patnáct kilogramů čerstvých plodů. Ananas je v Ugandě k mání v podstatě celý rok, hlavní sezónu má od prosince až do srpna.

Proces zpracování je zdlouhavý a poměrně náročný. Pokud hodně prší, doba sušení se protáhne, což dokáže znehodnotit celou várku. Sklizeň začíná, když je ovoce na vrcholu své zralosti. Plody se oloupou a nakrájí na tenké plátky, které se rozloží na velké sítě napnuté v dřevěných rámech a zakryjí masivními poklopy. Sušení suchým vzduchem zabere zpravidla 2 x 24 hodin. Ovoce si uchová 90% živin a vitamínů. 

Mluvíme o 100% přírodních a neupravovaných produktech, jejich vzhled se může lišit barvou i strukturou. Barva závisí na úrovni zralosti v době, kdy začíná proces sušení a taky na jeho délce. Ovoce se krájí ručně a vzhledem k tomu nejsou všechny plátky stejně silné, což ovlivní míru, do jaké ovoce vyschne.