Kód: 130

Ananas

2 hodnocení
65 Kč
Skladem

 

Vychutnejte si naše dlouhodobě nejprodávanější sušené ovoce!

100% přírodní produkt.

Kategorie: Sušené ovoce
Hmotnost: 70g

Plně zralé ovoce nakrájené na plátky se suší na horkém africkém slunci. Díky velmi pečlivému ručnímu zpracování má vysokou kvalitu, není přesušené, plátky zůstávají pružné a uchovávají si přirozeně sladkou chuť. K jejich uchování se nepoužívají žádná další sladidla ani konzervanty. Ze zhruba patnácti kilogramů čerstvých plodů získáte jeden kilogram sušeného ananasu. Je k mání v podstatě celý rok, hlavní sezónu má poměrně dlouhou – od prosince až do srpna.

Ananasy jsou nejsladším a nejšťavnatějším ovocem s velmi nízkou kyselostí, jaké můžete nejen v Ugandě, ale i na našem e-shopu koupit. Není proto divu, že je tak oblíbený! Přírodní sušení uchovává jeho měkkou konzistenci, vysoký podíl vlastní šťávy a výbornou osvěžující chuť.

I zde fungujeme na bázi direct trade. Sušené ovoce nakupujeme od malých farmářů ve střední Ugandě.

Proces zpracování je zdlouhavý a poměrně náročný. Pokud hodně prší, doba sušení se protáhne, což dokáže znehodnotit celou várku.
Sklizeň začíná, když je ovoce na vrcholu své zralosti. Plody se oloupou a nakrájí na tenké plátky, které se rozloží na velké sítě napnuté v dřevěných rámech a zakryjí masivními poklopy. Sušení suchým vzduchem zabere zpravidla 2 x 24 hodin. Ovoce si uchová 90% živin a vitamínů.

Vzhledem k tomu, že mluvíme o 100% přírodních produktech, vzhled plátků se může lišit barvou, strukturou i mírou vysušení.
Barva závisí na úrovni zralosti v době, kdy začíná proces sušení a taky na jeho délce. Ovoce se krájí ručně a vzhledem k tomu nejsou všechny plátky stejně silné, což ovlivní míru, do jaké ovoce vyschne. Míra vysušení závisí ale v prvé řadě na typu ovoce – zatímco papája je velmi suchá, ananas a banán zůstávají měkčí.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení