Kód: 184/150 184/250 Zvolte variantu

BWINDI LIMITED EDITION 100% Arabica

Neohodnoceno
175 Kč 290 Kč od 175 Kč
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Varianta:

Káva pro ty, kteří vědí!

Výběr toho nejlepšího z každé sklizně.
Je charakteristická perfektní vyvážeností sladké a ovocité chuti. Příjemná kyselost, jemná v porovnání s typickými africkými kávami, dodá jiskru a rozjasní váš šálek.
Výborně se hodí pro přípravu alternativními metodami – aeropress, filter coffee, chemex.
Číslo jedna pro použití v profi espresso přístrojích.

Kategorie: Pražená káva


Výběr nejkvalitnějších zrn dané sklizně z políček v nadmořské výšce 1.800 – 2.100 m. pochází od skupin dvou pěstitelů - Johna a Christine. Nyní pražíme grade AAA.

S Christine pracujeme od roku 2016, kdy jsme ochutnali její první vzorky. Dala se do vlastního podnikání poté, co přišla o místo ve zpracovně kávy, kde dohlížela na  kvalitu. Díky pracovním zkušenostem a přirozenému talentu organizovat a řídit dala dohromady družstvo jedenácti ženských skupin a provozuje malé centrum na zpracování kávy. 10 skupin tvoří farmářky, které kávu pěstují ve svých zahradách a zralé kávové třešně přináší do zpracovny. Jedenáctá skupina, složená z dvanácti žen pod vedením Esther Chelimo, kávu zpracovává. Jsou to většinou svobodné matky, které nevlastní žádnou půdu a práce ve zpracovně je pro ně jediným zdrojem příjmu.

Johnovy kávy pochází z okolí nádherných vodopádů Sipi Falls v oblasti Sebei. Spolu se svým synem Dominicem vlastní malou kávovníkovou zahradu a kromě své sklizně zpracovávají i kávové třešně svých sousedů.

Káva má vyvážené tělo se sladkými tóny lískových oříšků a jemnou ovocitostí připomínající citrusy.
Doporučujeme pro pomalé techniky  přípravy – aeropress , french press, chemex, filter coffee a také profi espresso machine. Nevhodné pro automatické domácí kávovary.

Pokud chcete kávu mletou, uveďte to  do poznámky spolu s informací o technice přípravy.

Zpracování:promytá.
Odrůda: SL 14, SL28, Nyasaland.